GRUPU EKSKURSIJAS

Unikāla dabas un cilvēka dzīves harmonija. Apskati, izzini un piedzīvo!

Piedāvājam iepazīt Latvijā vairākkārt apbalvotās, skaistākās lauku sētas dzīves ritumu – doties pastaigā pa “Lielkrūžu” bioloģisko saimniecību Jaunpiebalgā kopā ar tās darbīgajiem un zinošajiem saimniekiem. Saimniecības apskate un ekskursijas grupām ar iepriekšēju pieteikšanos (5 līdz 50 un vairāk dalībnieki; latviešu/krievu, angļu valoda pēc pieprasījuma).

Ekskursijā “Lielkrūzēs” piedāvājam aplūkot:

  • Piebalgai raksturīgu, latviski etnogrāfisku lauku sētu gleznainā vidē, kam piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums”. Dolmaņu ģimene šeit saimnieko jau devītajā paaudzē, un atšķirībā no brīvdabas muzejiem, te laiks nav apstājies – katrā gadalaikā valda patīkama rosība.
  • Bioloģisko lauksaimniecību. Ražošana tiek veikta kopsolī ar dabas daudzveidības saudzēšanu un latviskām zemes kopšanas tradīcijām. Aicinām apskatīt iekoptos laukus, iepazīties ar saimnieces loloto daiļdārzu, Gaujas palienes pļavu biotopiem, no kailcirtēm īpaši saudzētu mežu saimniekošanas metodēm.
  • Ainavas un dabas daudzveidību laukos, mežos un ūdeņos. Pļavu ziediem bagātajās pļavās ganās liellopi un savvaļas zirgi. Uzpludinātajos dīķos zied ūdensrozes, plunkšķinās ap divdesmit sugu zivis, dižojas gaigalas un citi ūdensputni. Skaņām pilnajā mežā var laimēties pamanīt arī mazo ērgli un melno dzilnu. Iepazīsti dabas brīnumus ik uz soļa!
pexels-photo-319798

Atbrauc un uzzini, kā šeit:

– ar dabīgām metodēm apsaimnieko 158 hektāru zemes;
– ik gadu iegūst 1,5 tonnu karpu, līņu, zandartu un citu zivju;
– mežos un laukos skan ap 100 dažādu savvaļas putnu balsis;
– vienā pļavas kvadrātmetrā sadzīvo 35 un vairāk augu sugas;
– visu gadu ganības uzpoš savvaļas govslopi un zirgi;
– īpašiem interesentiem ir iespējas piedalīties dīķu nolaišanas un nozvejas procesā.

harald-arlander-rEjfqRCFVFo-unsplash

Īpašie piedāvājumi grupām

  • Mielasts “Atgriezies “Lielkrūzēs”!”

Iepriekš piesakoties, vasaras sezonā iespējams pasūtīt no ekoloģiskiem produktiem gatavotu maltīti baudīšanai āra nojumē.

  • Ekskursija ar putnu vērošanu

Putnu migrācijas laikā pavasaros un rudeņos pie mums ir īsts gadatirgus – gaiss skan un švīkst! Piedāvājam ekskursiju putnu pazinēja vadībā.

  • Ziemas pasaka kopā ar Gaujas rūķiem

Tuvojoties ziemas saulgriežiem “Lielkrūzēs” naski darbojas čaklie Gaujas rūķi. Ziemas pasaka ar Gaujas rūķiem ir sirsnīgs sajūtu pasākums bērniem, ģimenēm, skolu un iestāžu kolektīviem. Viss notiek kā īstā rūķu ciemā. Mēs jau tevi gaidām!